קרן פורטיסימו קונה את סלע תוכנה ב-116 מיליון שקלים

החברה הוותיקה של דודו בסה וקרו סגל עברה בשנים האחרונות לפעול בעולמות הענן, והיא בין השותפות הגדולות של Azure בישראל ● במסגרת העסקה, קרן פורטיסימו רכשה את השליטה בה, ורון שפרינצק מונה למנכ"ל החברה

רכישה ב-116 מיליון שקלים.

קרן פורטיסימו רוכשת 77% ממניות סלע תוכנה ממייסדי החברה, דודו בסה וקרו סגל – כך היא הודיעה היום (ה'). השותפים לעסקה לא מסרו נתונים כספיים כלשהם, אך לפי הערכות בשוק, היא בוצעה על פי שווי של כ-150 מיליון שקלים, מה שאומר שהסכום שקרן פורטיסימו שילמה הוא 116 מיליון.

כחלק מהרכישה, פורטיסימו מינתה את רון שפרינצק לתפקיד מנכ"ל סלע. שפרינצק הוא בעל ניסיון רב בניהול ארגונים ועסקים, ובשנתיים האחרונות משמש כמנהל פעילות סרוויס נאו בישראל. קודם לכן, במשך כ-13 שנים, הוא מילא כמה תפקידי ניהול ומכירות במיקרוסופט ישראל, שהאחרון שבהם היה סמנכ"ל המגזר העסקי.

פעילות ענן, מרכז טכנולוגי ומכללה

פורטיסימו היא אחת הקרנות הגדולות ביותר בישראל, והיא השקיעה, בין היתר, בפריוריטי, אינקרדיבילד, קורנית דיגיטל, בריזומטר וסלופארק. סלע תוכנה מעסיקה כ-300 עובדים בארץ ובחו"ל, והיא אחת השותפות הבולטות בארץ של מיקרוסופט וענן ה-Azure שלה. בנוסף לפעילות הקלאוד, סלע מנהלת מרכז טכנולוגי שכולל מספר רב של יועצים ומומחים בינלאומיים ומפעילה מכללה שמכשירה מאות עובדים בשנה לעולמות התוכנה והענן.

שירותי הענן שסלע מספקת כוללים מיגרציה לסביבת הקלאוד, שירותים מנוהלים, ארכיטקטורה, שיפור ביצועים, ניהול תשתיות, ניטור שוטף, DevOps, ייעוץ והדרכות פנימיות לעובדי הארגון. לצד מיקרוסופט, החברה משתפת פעולה עם גוגל קלאוד ו-AWS.

סלע הוקמה ב-1990 על ידי בסה וסגל. לאורך השנים היא הכשירה אלפי אנשי תוכנה באמצעות המכללה הטכנולוגית שלה וסיפקה שירותים למאות לקוחות בישראל ובחו"ל. בשנים האחרונות סלע מתמקדת בעולמות הענן

בסה וסגל אמרו כי "קרן פורטיסימו, שבחרה להשקיע בנו, היא גורם מאוד משמעותי בשוק. הקרן זיהתה את המקצועיות, הלויאליות והמוטיבציה של מנהלי ועובדי סלע כאחת החוזקות המשמעותיות בחברה. מדובר בהבעת אמון ביכולותיה של החברה ובאפשרותה להתקדם. מהלך זה נועד לאפשר לסלע, שאותה בנינו במשך 31 שנים, לצעוד קדימה – הן בהכשרת עובדים מיומנים בעולמות הענן וה-DevOps, והן בפעילות הקלאוד, תוך שמירה על רוח החברה ועקרונותיה".

תגובות

(0)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, דיבה, וסגנון החורג מהטעם הטוב

אירועים קרובים