ענן ענק: נס תקים תשתית Azure לכללית ב-150 מיליון שקלים

נס זכתה במכרז הכללית ותספק לארגון הבריאות הגדול בישראל פתרונות דיגיטליים על תשתית הענן של מיקרוסופט, שישרתו את 4.7 מיליון לקוחות הכללית

ליאורה שכטר, סמנכ"לית מערכות מידע ודיגיטל בכללית שירותי בריאות

הוכרז זוכה באחד המכרזים הגדולים בישראל בתחום שירותי ענן. נס (Ness) תקים בשירותי בריאות כללית פרויקט פתרונות דיגיטליים על בסיס Azure – תשתית הענן של מיקרוסופט (Microsoft). הפרויקט יחל בשבועות הקרובים ויארך כמה חודשים. היקף הפרויקט לא נמסר לפרסום, אולם גורמים בשוק העריכו כי ההקמה, לצד התחזוקה של תשתיות הענן – למשך עשור – יעמדו על כ-150 מיליון שקלים.

המעבר לשירותי ענן ישרת כ-4.7 מיליון לקוחות של הכללית, שיקבלו גישה לשירותי דיגיטל מתקדמים ומאובטחים. המניע לפרויקט הוא הרצון להכין את התשתית הטכנולוגיות הנדרשת כדי לספק שירותים ללקוחותיה בקהילה ובבתי החולים. התשתית תיתן מענה למוסדות הכללית הפזורים ברחבי הארץ, ובהם 14 בתי חולים, כ-1,500 מרפאות בקהילה וחברות הבת של כללית.

תשתיות ה-IT של הכללית מגוונות וכוללות טכנולוגיות חדשות לצד ותיקות. הגיוון הפך את המהלך לחיוני במיוחד, לנוכח האתגרים בתחומי רפואה דיגיטלית, מחקר ויצירת תובנות, ביג דטה, ריצוף גנטי, מחשוב-על, לצד פתרונות הגנת סייבר.

עם הקמת הדטה סנטר המקומי של מיקרוסופט בישראל, הכללית תקבל גישה לכוח מחשוב, שירותי רשת, מסדי נתונים, טכנולוגיות אנליטיקה, בינה מלאכותית ופתרונות IoT. מדובר במאות רבות של שירותי ענן, הכוללים שיהוי נמוך ועמידה בדרישות אחסון ואבטחת מידע בישראל.

במסגרת הפרויקט, נס תעמיד מרכז תמיכה לשירותי ענן עבור הכללית ותיתן לה כלים לניהול, לניטור ולאופטימיזציה של שירותי הענן. נס גם תספק צוותים טכנולוגיים לתכנון ולביצוע הפרויקטים השונים, כולל מימוש היבטי של אבטחת מידע.

השירותים שיתקבלו בפרויקט יהיו תוספת לפתרונות מיקרוסופט המוטמעים כבר בכללית, כגון Office 365, פלטפורמת הפיתוח Power Apps, פלטפורמת Teams ועוד.

ליאורה שכטר, סמנכ"לית מערכות מידע ודיגיטל בכללית שירותי בריאות, ציינה, כי "נעבור בחודשים ובשנים הקרובות טרנספורמציה דיגיטלית מהותית, הן בשירות האישי, המותאם לקוח, והן בקשר עם פתרונות חיצוניים מבוססי חברות מסורתיות וחברות הזנק". לדבריה, "המעבר לארכיטקטורה היברידית מבוססת ענן הינו מפתח ליישום השינוי, ליצירת ענן כללית ולמינוף של הטרנספורמציה הדיגיטלית". שכטר הוסיפה, כי "השימוש בענן יילך ויגבר בעולמות הרפואה. בתחילת השנה פרסם משרד הבריאות את מדיניות הענן לכלל גופי הבריאות במדינה, ואנו בכללית גזרנו מדיניות ענן ארגונית, שאושרה, והתחלנו לפעול לפיה, תוך התייחסות להיבטי הפרטיות וההגנה על המידע של לקוחותינו".

שחר אפעל, מנכ"ל נס, אמר, כי "נעניק לכללית ערך מוסף אמיתי במהפכה הדיגיטלית שהיא מובילה. נס שותפה מובילה של מיקרוסופט ובעלת מגוון ההסמכות הרחב ביותר של החברה. זאת, לצד הקמת הדטה סנטר המקומי לענן של מיקרוסופט, יאפשרו לנו להציע את כלל שירותי מיקרוסופט בישראל". אפעל הוסיף, כי "נערכנו בשנים האחרונות למתן שירותי ענן בהיקף נרחב, לרבות בגיוס מהנדסי ענן ומומחים נוספים בתחום, לצד רכישת חברות בעלות יכולות מתקדמות של פיתוח כלי ניטור ובקרה וקישוריות גבוהה בין הענן לארגון".

שחר אפעל, מנכ"ל נס צילום: הצלמניה של שרונה

רונית אטד, מנכ"לית מיקרוסופט ישראל, אמרה, כי "אנו יוצאים יחדיו למסע דיגיטלי מרתק, הכולל כמה מהלכים משמעותיים בתחום מודרניזציה של תשתיות, שירותים דיגיטליים, טיפול במידע לצרכים תפעוליים ומחקריים, מתן טיפול מרחוק במבוטחי הקופה, שיפור מערכי אבטחת המידע  ועוד".

רונית אטד, מנכ"לית מיקרוסופט ישראל

רונית אטד, מנכ"לית מיקרוסופט ישראל. צילום: ענבל מרמרי

תגובות

(0)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, דיבה, וסגנון החורג מהטעם הטוב

אירועים קרובים