גרטנר: הכופרות שינו משמעותית את שוק תוכנות הגיבוי

ברביע הקסם של חברת המחקר לתחום שוק תוכנות הגיבוי והשחזור, לשנת 2021, דורגו 13 ספקיות מובילות ● את התחום מובילה Veeam ולאחריה: רובריק, קומוולט, וריטאס ו-דל

חווה שינוי משמעותי בגלל הכופרות. שוק תוכנות הגיבוי. אילוסטרציה: BigStock

המתקפות בענן, לצד הכופרות – תפסו תאוצה והדים תקשורתיים השנה, והביאו ליותר חששות של מנהלי ה-IT לגבי מערכות הגיבוי וניהול הנתונים שלהם. הדבר גרם לשינוי משמעותי בקרב הספקים והלקוחות, קובעים האנליסטים של גרטנר: הן בשוק התוכנות לגיבוי ולהתאוששות מאסון, והן אצל הלקוחות הארגוניים, העורכים חשיבה מחדש לגבי תשתיות הגיבוי שלהם – בדטה סנטר כמו גם בעננים הציבוריים.

ברביע הקסם של חברת המחקר לתחום שוק תוכנות הגיבוי והשחזור, לשנת 2021, דורגו 13 ספקיות מובילות. לפי גרטנר, "שוק תוכנות הגיבוי והשחזור הארגוני עבר שינוי משמעותי בשנתיים האחרונות, עם פתרונות למניעה או התאוששות מכופרות, תמיכה בגיבויים בעננים הציבוריים, ושחזור יישומים מבוססי SaaS – כל אלה תופסים את מרכז הבמה בעולם הענן ההיברידי החדש".

גרטנר

גרטנר

החברות המדורגות במקומות המובילים

במקום הראשון ברביע הקסם של חברת המחקר מדורגת Veeam. החברה, שבסיסיה באוהיו ובשוויץ, מדורגת רביעית בממד החזון. בשנה החולפת השיקה Veeam כלים חדשים לגיבוי בעננים של מיקרוסופט וגוגל, ורכשה את Kasten. בממד החוזקה, גרטנר מציינת כי "החברה מספקת עלויות גיבוי שקופות בענן הציבורי, והלקוחות מדווחים על רמת שביעות רצון גבוהה מהתמיכה הטכנית". בממד החולשה נכתב כי "חלק מהלקוחות מדווחים כי פריסות Veeam בהיקפים גדולים הן מהלך מורכב… חסר לו דה-דופליקציה גלובלית".

רובריק (Rubrik) מדורגת ראשונה בממד החזון ורביעית במימוש וביצוע. תוכנת הגיבוי המרכזית שלה היא פלטפורמה מבוססת SaaS, ובשנה האחרונה היא הוסיפה תמיכה לגיבוי עבור ספקיות הענן הגדולות וסאפ (SAP). בממד החוזק, גרטנר מציינת את ממשק המשתמש האינטואיטיבי שלה, והתמיכה בכל בסיסי הנתונים. בממד החולשה, מציינים האנליסטים כי רובריק אינה תומכת בגיבוי בסביבות Salesforce  ו-Google Workspace.

קומוולט (Commvault) מדורגת שנייה בשני הממדים, מימוש וחזון. גרטנר מציינת כי החברה ממשיכה לשפר את יכולות ההגנה על הנתונים שלה בסביבות הענן הציבורי, ושהיא השיקה באחרונה גם תכונות חדשות לפלטפורמת מטאליק שלה. בממד החוזק, מציינים בגרטנר את גמישות הפריסה שלה, ו"החברה ממוקמת היטב בהיצע הגנת הנתונים שלה כשירות בעולם החדש". בהיבט החולשה, ארגונים גדולים מדווחים על תמחור יקר בהשוואה למתחרות, ודאגת לקוחות מעלויות תחזוקה גבוהות.

וריטאס (Veritas Technologies) דורגה שלישית בממד הביצועים, וחמישית בחזון. בגרטנר ציינו את יכולת התמיכה בשכבות הארכיון באז'ור וב-VMware on AWS, ואת הרכישה של HubStor, המציעה מומחיות בעולם הגיבוי כשירות. בהיבט החוזקה, האנליסטים ציינו כי וריטאס תומכת במגוון רחב של מערכות הפעלה, הייפרווייזורים ועננים ציבוריים, ומשתלבת עם כל שחקניות האחסון הגדולות. בהיבט החולשה, "חלק מהלקוחות מצביעים שאיכות התמיכה הטכנית וזמן התגובה אינם סטנדרטיים".

דל (Dell Technologies) מדורגת חמישית בממד הביצוע וששית במימוש החזון. בשנה האחרונה ענקית ה-IT ביצעה כמה עדכוני תוכנה מרכזיים ל-PowerProtect Data Manager שלה, כולל תמיכה בגיבויים ליישומים מבוססי קוברנטיס. בממד החוזק, ציינו בגרטנר כי "החברה מציעה יכולות מקיפות לאיתור ושחזור נתונים לאחר מתקפות כופרה, ברמה המקומית ובעננים הציבוריים". בממד החולשה ציינו כי "דל תלויה בספקי צד שלישי, בין השאר להגנה על מחשבי נוטניקס וסביבות OpenStack".

אחרונה ברביע הקסם מדורגת קוהסיטי (Cohesity). ברביע ה"מאותגרות", ממוקמים הפתרונות של יבמ (IBM) וארקסרב (Arcserve). בעלות החזון הן דרובה (Druva) ואקרוניס (Acronis). שחקניות הנישה הן זרטו (Zerto) הישראלית, שנרכשה באחרונה על ידי HPE, יוניטרנדס (Unitrends), ומיקרו פוקוס.

 

תגובות

(0)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, דיבה, וסגנון החורג מהטעם הטוב

אירועים קרובים