אמזון הכחישה את השמועות שתקבל תשלום בביטקוין

מודעת דרושים של הענקית מסיאטל, שתרה אחר מומחי קריפטו ובלוקצ'יין, נחשפה ● מיד החלה חרושת השערות ושמועות סביב ההיתכנות כי הקמעונאית אונליין עומדת לקבל ביטקוין, ואולי עוד מטבעות דיגיטליים, כאמצעי תשלום ● שווי הביטקוין נסק בכ-14.5%, אבל אז באה ההכחשה

משתלטת על כל פינת רחוב בארה"ב? אמזון. צילום אילוסטרציה: BigStock

ענקית הסחר אונליין, אמזון, הכניסה אתמול (ב') את שוק הקריפטו לסחרור, וספספית גרמה למחיר הביטקוין לזנק בגללה, או בזכותה, עקב שמועות שהחברה עומדת לקבל מטבעות וירטואליים כאמצעי תשלום לשירותיה ומוצריה. שעות לאחר מכן החברה הוציאה הודעה מיוחדת, ובה הכחשה של המגמה, ואיתות של חזרה לשגרה.

שער הביטקוין, שכבר חצה את רף ה-40 אלף דולר ליחידה עקב ההשערות, ירד בחדות לאחר העדכון, אך עדיין עומד על כ-37 אלף דולר גם בעת כתיבת שורות אלו, ועל פי נתוני אתר CoinDesk.

שווי הביטקוין ביממה האחרונה. צילום מסך מאתר CoinDesk

שווי הביטקוין ביממה האחרונה. צילום מסך מאתר CoinDesk

הכל החל בדיווח של הביזנס אינסיידר אודות מודעת דרושים שפרסמה החברה ב-22 ביולי, ושממנה ניתן היה ללמוד כי אמזון מחפשת כעת מומחה.ים למטבעות קריפטוגרפיים. במודעה נכתב כי על המועמד.ים לפתח אסטרטגיה למטבעות דיגיטליים ולבלוקצ'יין בעבור אמזון.

ומכיוון שפרסומת הדרושים שוייכה לתחום "קבלת תשלומים וחוויה", כלומר לחטיבת התשלומים של אמזון, המסקנה שאליה קפצו תחילה באינסיידר – ואחריו הצטרפו לספקולציה מומחי פיננסים וקריפטו, ואז המשקיעים – הייתה שהאמזון תקבל בקרוב ביטקוין, ואפשר גם שמטבעות ווירטואליים אחרים, כאמצעי תשלום בעבור מוצריה ושירותיה.

"אמזון עשויה בקרוב לאפשר למשתמשים לשלם במטבעות קריפטוגרפיים כמו ביטקוין", הצהירה הכותרת של האינסיידר ובהלת המשקיעים לביטקוין החלה. בתוך זמן קצר זינק שווי המטבע ונסק במהירות, עקב ההמונים הגיבו בעיקר למחשבה שאמזון עומדת להיות חלוצה עסקית שמנרמלת את קבלת אמצעי התשלום האלטרנטיבי (אחרי טסלה שלכאורה קיבלה ביטקוין לזמן קצרצר, הנסיקה את מחירו לשמיים, אבל אז חזרה בה מכך, ואז חזרה בה שוב, כנראה). לפי ההנחה, אם הייתה אמזון נוהגת כך הדבר היה מיביא לאימוץ נרחב יותר של הקריפטו על ידי אינספור עסקים, שמין הסתם ילכו בדרכה של הענקית מסיאטל, שהיא כיודע אחד מהקמעונאים המובילים בעולם.

יהפוך לאמצעי תשלום לגיטימי? ביטקוין. צילום אילוסטרציה: BigStock

יהפוך לאמצעי תשלום לגיטימי? ביטקוין. צילום אילוסטרציה: BigStock

"הספקולציות סביב התכניות הספציפיות שלנו למטבעות קריפטוגרפיים – אינן נכונות"

דובר החברה אמר לאינסיידר שהמודעה פורסמה "בהשראת החידוש שקורה במרחב הקריפטוגרפי, ובודקת איך זה יכול להיראות באמזון". הדובר המשיך והצהיר: "אנו מאמינים כי העתיד בנוי על טכנולוגיות חדשות המאפשרות תשלומים מודרניים, מהירים וזולים, ואנו מקווים שנוכל להביא עתיד זה ללקוחות אמזון בהקדם האפשרי". יותר לא הרחיב הדובר.

תגובה זו ככל הנראה דווקא תדלקה את ההנחה הרווחת שאמזון על סף קבלת המטבעות הדיגיטליים כאמצעי תשלום לגיטימי מטעם הלקוחות, ואולי אפילו הוסיפה לבהלת המשקיעים אל הביטקוין, שהתבטאה בקפיצה של כ-14.5% בשוויו.

אלא שכעבור מספר שעות מצאו לנכון החברה והדובר שלה לשים סוף לחרושת השמועות ולבהלת ההשקעות. סוכנות הידיעות רויטרס פרסמה את העדכון שלשונו: "למרות התעניינותנו במרחב, הספקולציות סביב התכניות הספציפיות שלנו למטבעות קריפטוגרפיים – אינן נכונות", הבהיר דוברה של אמזון. "אנו נשארים ממוקדים בבדיקה כיצד זה יכול להיראות עבור לקוחות שקונים באמזון".

תגובות

(0)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, דיבה, וסגנון החורג מהטעם הטוב

אירועים קרובים