זום רוכשת את Five9 בכ-14.7 מיליארד דולר

שילוב פטפורמת התקשורת החזקה של זום עם יכולותה של ספקית פתרונות המוקד הטלפוני החכם בענן עתיד לספק לארגונים אפשרויות חדשות ליצירת קשר עם לקוחותיהם

רוכשת את Five9. זום

זום (Zoom) הכריזה היום (ב') על חתימת הסכם סופי לרכישת Five9, ספקית פתרונות מוקד טלפוני חכם בענן, בעסקת מניות מלאה המוערכת בכ-14.7 מיליארד דולר. השילוב של פתרון המוקד הטלפוני כשירות (CCaaS) של Five9 עם פלטפורמת התקשורת הרחבה של זום עתיד, לדברי החברות, לשנות את הדרך בה עסקים יוצרים קשר עם לקוחותיהם, ולבנות את פלטפורמת מעורבות הלקוחות של העתיד.

הרכישה אמורה לסייע לזום לשפר את הנוכחות שלה בקרב הלקוחות הארגוניים, ולאפשר לה להאיץ את ההזדמנות לצמיחה לטווח ארוך, על יד הוספת שוק המוקד הטלפוני, שהיקפו מוערך ב-24 מיליארד דולר. Five9 היא חלוצה בתחום תוכנות המוקד הטלפוני מבוסס הענן. המוקד הטלפוני בענן, המאובטח ברמה ומציע יכולת התאמת גדול, מספק ערכה מקיפה של אפליקציות קלות לשימוש, שמאפשרות להנהלה, כך על פי עדות החברה, למטב את האינטראקציות עם הלקוחות בערוצים רבים ושונים.

אריק יואן, מייסד ומנכ"ל זום. צילום: יח"צ

אריק יואן, מייסד ומנכ"ל זום. צילום: יח"צ

"התאמה טבעית שתספק עוד יותר אושר וערך ללקוחות"

"אנו מחפשים ללא הרף דרכים לשפר את הפלטפורמה שלנו, והתוספת של Five9 היא התאמה טבעית שתספק עוד יותר אושר וערך ללקוחות שלנו", אמר אריק יואן, מנכ"ל ומקים זום.

"זום בנויה על אמונה מרכזית שטכנולוגיית תקשורת חזקה ואמינה מאפשרת אינטראקציות הבונות אמפתיה ואמון גדולים יותר", הרחיב ואמר יואן, "ואנו מאמינים כי הדבר נכון במיוחד לגבי מעורבות הלקוחות. ארגונים מתקשרים עם לקוחותיהם בעיקר באמצעות המוקד הטלפוני, ואנו מאמינים שרכישה זו יוצרת פלטפורמה מובילה של מעורבות לקוחות, שתסייע להגדיר מחדש את הדרך שבה חברות בכל הגדלים מתחברות ללקוחותיהן. אנו שמחים לשלב כוחות עם הצוות של Five9, ואני מצפה לקבל אותם בברכה למשפחת זום".

"עסקים משתמשים בכל שנה במשאבים משמעותיים עבור המוקדים הטלפוניים שלהם, אך עדיין מתקשים לספק חוויה חלקה ללקוחותיהם", אמר רואן טרולופ, מנכ"ל Five9.

"המשימה של Five9 הייתה תמיד להקל על עסקים לתקן את הבעיה הזו, ולתקשר עם הלקוחות שלהם בצורה משמעותית ויעילה יותר", הוסיף טרולופ. "איחוד הכוחות עם זום יספק ללקוחות העסקיים של Five9 גישה לפתרונות הטובים ביותר, ובמיוחד Zoom Phone, שיאפשרו להם לממש ערך רב יותר ולספק תוצאות אמיתיות לעסק שלהם. בשילוב עם פילוסופיית 'קלות השימוש' זום ופורטפוליו התקשורת הרחב, זה באמת יאפשר ללקוחות לתקשר דרך הערוץ המועדף עליהם".

חיזוק ל-Zoom Phone

רכישת Five9 בידי זום מהווה השלמה לצמיחה בפופולריות של פתרון Zoom Phone שלה. Zoom Phone מספק מערכת טלפון בענן מודרנית, המציעה חלופה דיגיטלית לפתרונות טלפוניה מיושנים.

לפי הודעת החברות לתקשורת, המערכת הזו מאפשרת לארגונים ליצור קשר ולפעול בדרכים חדשות ונוחות, כדי לעזור לעסקים להמשיך לנוע קדימה. כמו כן שילוב זה מציע לשתי החברות הזדמנות משמעותית למכירות חוצות פלטפורמה, כל אחת לבסיס הלקוחות של האחרת. כתוצאה מהרכישה לזום יהיה תפקיד אפילו גדול יותר בהנעת העתיד הדיגיטלי, והיא תאפשר לקרב עוד יותר בין החברות ללקוחות שלהם.

לאחר השלמת העסקה Five9 תהפוך ליחידה תפעולית של זום, וטרולופ יהפוך לנשיא זום וימשיך לתפקד כמנכ"ל Five9, המדווח ליואן.

החברות מחפשות משקיעים

כחלק מההסכם בעלי המניות של Five9 יקבלו 0.5533 מניות רגילות מסוג A של Zoom Video Communications, Inc. בהתבסס על סגירת מחיר המניה הרגילה מסוג A של זום נכון ליום ה' האחרון, ה-16 ביולי. זה מייצג מחיר למנייה רגילה של Five9, שעומד על 200.28 דולר. לפיכך שווי העסקה עומד על כ-14.7 מיליארד דולר.

הדירקטוריונים של זום ו-Five9 אישרו את העסקה. דירקטוריון Five9 ממליץ לבעלי מניות Five9 לאשר את העסקה ולאמץ את הסכם המיזוג. העסקה, שצפויה להיסגר במחצית הראשונה של השנה הקלנדרית 2022, כפופה לאישורם של בעלי המניות של Five9, קבלת אישורים רגולטוריים נדרשים ותנאי סגירה מקובלים אחרים.

זום ו-Five9 בישרו כי יערכו יחד סמינר רשת בווידיאו, באמצעות זום כמובן, למשקיעים ומתעניינים, וזה יתקיים היום בשעה 15:30.

תגובות

(0)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, דיבה, וסגנון החורג מהטעם הטוב

אירועים קרובים