נחתם הסכם לשת"פ ראשון מסוגו בין מכון הייצוא למרכז הסחר העולמי של דובאי

חברות היי-טק ישראליות יערכו שם תערוכות וישתתפו בכנסים בינלאומיים, הנערכים בהשתתפות מדינות מכל האזור

מרכז הסחר העולמי בדובאי. צילום: ויקיפדיה

ההסכם בין ישראל לאיחוד האמירויות מתחיל להתממש בהסכמים כלכליים ומסחריים. אתמול הודיע מכון הייצוא, כי נחתם הסכם רשמי, ראשון מסוגו, לשיתוף עם מרכז הסחר העולמי של דובאי, שהוא אחד הארגונים הגדולים באיחוד האמירויות ומהווה מוקד לתערוכות, כנסים ופעילות כלכלית בינלאומית ענפה לכל מדינות האזור

בעקבות ההסכם, כבר בקרוב יוכלו חברות היי-טק וטכנולוגיה ישראליות לקיים בדובאי תערוכות ייעודיות, בחסות מכון הייצוא, זאת בנוסף להשתתפות בתערוכות בינלאומיות הנערכות שם. על פי התכנון, כבר בחודש דצמבר הקרוב מתוכננת להתקיים שם תערוכה בהשתתפות חברות מישראל.

ההסכם נחתם בשיתוף פעולה בין המכון לבין משרדי הכלכלה והחוץ, מול משרד הכלכלה שלהם. טקס חתימת ההסכם נערך באופן וירטואלי, כאשר מהצד הישראלי השתתפו אדיב ברוך, יו"ר מכון הייצוא, וגדי אריאלי, מנכ"ל המכון. בצד של האמירתים חתם על ההסכם הילאל סעיד אלמרי, העומד בראש מרכז הסחר העולמי של דובאי.

מימין: גדי אריאלי, מנכ"ל, ואדיב ברוך, יו"ר - מכון הייצוא. צילום: תמר מצפי

מימין: גדי אריאלי, מנכ"ל, ואדיב ברוך, יו"ר – מכון הייצוא. צילום: תמר מצפי

במרכז הסחר  בדובאי נערכים בו 500 אירועים בשנה, עם תערוכות בשטח של 1.3 מיליון מטרים רבועים, הכוללים 21 אולמות ויותר מ-40 חדרי ישיבות. זהו גם מרכז אסטרטגי אזורי לעסקים ופיננסים המהווה יעד מוביל לכנסים בינלאומיים וירידים מסחריים. כמו כן, שייך הארגון למערכת התומכת בצמיחת עסקים ברחבי המזרח התיכון, בצפון אפריקה ובדרום אסיה (MENASA) ופועל רבות למען צמיחה והשקעה כלכלית לדובאי ולאיחוד האמירויות.

הילאל סעיד אלמרי, מנכ"ל מרכז הסחר העולמי של דובאי. צילום: דוברות מכון הייצוא

הילאל סעיד אלמרי, מנכ"ל מרכז הסחר העולמי של דובאי. צילום: דוברות מכון הייצוא

"ההסכם הוא בעל משמעות כלכלית רחבה ביותר, והוא בעל פוטנציאל לייצר הזדמנויות עסקיות בין ישראל לאמירויות, וחשוב מאוד לתעשייה הישראלית", אומר ברוך. לדבריו, מרכז הסחר הוא הגוף הרביעי בגודלו בעולם. בעקבות ההסכם יש התעניינות רבה בשיתופי פעולה עם האמירויות, ומכון הייצוא מלווה את כל החברות הפוטנציאליות הן בהדרכה והן באיתור שווקים ובקיום תערוכות.

עבדאללה בין טוק אל מארי, שר הכלכלה של איחוד האמירויות, אמר אתמול בעקבות ההסכם: "השת"פ יצר מסגרת לפריחה של סחר דו-צדדי וקשרים כלכליים בין שתי המדינות, מכיוון שלא רק שתי המדינות יכולות להפיק תועלת, אלא גם אזור רחב יותר, בפרט באמצעות הזרמת השקעות וסחר פנימי, שיתוף פעולה מוגבר, שיתוף ידע וחדשנות רחבת היקף".

שר החוץ, גבי אשכנזי, אמר, כי "הפוטנציאל הכלכלי ביחסים הכלכליים עם האמירויות הוא עצום, ולכן הנחיתי להציב את קשרי הסחר כיעד מרכזי להסכמים בין ישראל לאמירויות".

שר הכלכלה והתעשייה, עמיר פרץ: "פירות השלום מתחילים להבשיל מהר מכפי שציפינו. ההסכם עם מרכז הסחר העולמי בדובאי הוא סנונית ראשונה לקראת הסכם סחר כולל שעתיד להיחתם במהלך השבועות הקרובים בין משרד הכלכלה והתעשייה הישראלי לבין הממשל האמירתי, שיכלול מגוון רחב של תחומים ועשוי להכניס מיליארדי דולרים למשק הישראלי.

תגובות

(0)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, דיבה, וסגנון החורג מהטעם הטוב

אירועים קרובים