משבר? מארק צוקרברג התעשר ביותר מ-30 מיליארד דולר – בחודשיים

צוקרברג הפך לאיש השלישי בעושרו, אחרי ג'ף בזוס וביל גייטס, ששומרים על המקומות הראשון והשני, בהתאמה ● הוא הרוויח מהתוצאות הטובות הרבעוניות שפייסבוק פרסמה ומהעלייה התלולה בשער המנייה שלה בחודש האחרון

לידיעת הקורא מארק צוקרברג.

עובדים רבים מפוטרים מעבודתם, חברות מפסידות כספים – ומארק צוקרברג מתעשר בענק: על פי העדכון החודשי של רשימת המיליארדרים של בלומברג, מייסד ומנכ"ל פייסבוק הגדיל את הונו בחודשיים האחרונים ביותר מ-30 מיליארד דולר והפך לאיש השלישי בעושרו בעולם. הוא עקף את וורן באפט ואת ברנרד ארנו, יו"ר ומנכ"ל בית האופנה לואי ויטון. בצמרת הרשימה עדיין נמצאים ג'ף בזוס, מייסד ומנכ"ל אמזון, וביל גייטס, מייסד מיקרוסופט.

הונו של צוקרברג עומד כעת על 89.1 מיליארד דולר, לעומת 57.5 מיליארד באמצע מרץ. מדובר בעלייה גם לעומת מאי בשנה שעברה, אז היו לו 72.5 מיליארד.

צוקרברג עקף את באפט לאחר שפייסבוק פרסמה תוצאות טובות מהצפוי לרבעון הראשון של 2020 והשיקה פיצ'רים חדשים של אי-קומרס ושיחות וידיאו. לעומת זאת, המניות של הבעלים של ברקשייר האת'וויי צנחו בעקבות משבר הקורונה, מה שהביא לירידה של כ-15 מיליארד דולר בהונו ממאי שעבר. בעוד שלפני כשנה הונו של באפט הגיע ל-83.5 מיליארד דולר, כיום הוא עומד על 68.9 מיליארד. גם ארנו רשם ירידה: במאי 2019 הוא היה שווה 89.6 מיליארד דולר וכיום – 81.1 מיליארד.

וורן באפט. צילום: מארק הירשי, מתוך ויקיפדיה

וורן באפט. צילום: מארק הירשי, מתוך ויקיפדיה

פייסבוק, כך נראה, שורדת היטב את משבר הקורונה: ההכנסות מפרסום – סעיף ההכנסות העיקרי שלה – אמנם ירדו בחודש מרץ, אך על פי הדיווח של החברה, בתחילת אפריל הן "התייצבו". בנוסף, הרווח שלה ברבעון הראשון זינק פי שניים. פייסבוק הגיבה מהר להצלחה של מיקרוסופט טימס ובעיקר של זום בתקופת המשבר והשיקה שירות שיחות וידיאו משלה – מסנג'ר רומס. בנוסף, בחודש האחרון זינק שער המנייה של החברה ביותר מ-50 דולר – ל-234.91 דולר, נכון לכתיבת שורות אלה.

שמות נוספים ברשימה

בזוס וגייטס ממשיכים לעמוד בראש הרשימה, כשלשניהם הון של יותר מ-100 מיליארד דולר: השווי של בזוס עומד כיום על 147 מיליארד דולר – זינוק של 32.1 מיליארד ממאי 2019, וזה של גייטס ירד ב-4.7 מיליארד ל-108 מיליארד. בכירי היי-טק נוספים בעשירייה הראשונה הם שני מייסדי גוגל-אלפביתלארי פייג' במקום השישי עם 67.1 מיליארד דולר (עלייה של 2.5 מיליארד) וסרגיי ברין במקום השמיני עם 65.1 מיליארד (גידול של 2.37 מיליארד). ביניהם נמצא סטיב באלמר, לשעבר מנכ"ל מיקרוסופט, ששווה 66.5 מיליארד דולר – 8.35 מיליארד יותר מאשר במאי אשתקד. במקום התשיעי נמצא לארי אליסון, שאחרי צוקרברג הוא היהודי העשיר ביותר בעולם. עם זאת, השווי של מייסד אורקל עלה בשנה האחרונה ב-835 מיליון דולר "בלבד" – ל-59.6 מיליארד.

עוד עולה מהרשימה כי מק'ינזי בזוס, גרושתו של ג'ף, נמצאת במקום ה-18 עם 48.3 מיליארד דולר. שוויה עלה בשנה האחרונה ב-11.2 מיליארד, בין היתר כתוצאה מההסכם בינה לבין הגרוש שלה. הונו של מייקל דל צנח ב-3.81 מיליארד דולר ל-27.1 מיליארד, מה שהוריד אותו למקום ה-30 ברשימה. וגם: אריק שמידט, לשעבר מנכ"ל גוגל, "מסתפק" ב-15.8 מיליארד דולר ובמקום ה-71.

תגובות

(2)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, דיבה, וסגנון החורג מהטעם הטוב
  1. ערן

    טעות: גם מייסדי גוגל הם יהודים. לכן לארי אליסון הוא היהודי הרביעי בעושרו בעולם, קודמים לו צוקרברג, לארי פייג' וסרגי ברין

אירועים קרובים