"התפוצצות הנתונים דורשת ארכיטקטורה אחרת"

"כל ארגון, בכל מגזר, נדרש לגמישות וליכולת לעשות שינויים תוך כדי תנועה: אם זה מפעל, עליו להיות מפעל חכם, ואם זו עיר - להיות עיר חכמה", אמר ויקטור פנג, נשיא ומנכ''ל זיילינקס

ויקטור פנג, נשיא ומנכ''ל זיילינקס. צילום: ניב קנטור

"יש כמה מגמות על טכנולוגיות, שמשפיעות על כל ארגון בכל מגזר תעשייתי. בין המגמות ניתן למנות את התפוצצות הנתונים – עברנו לספור אותם בזטה-בייטים. כבר לא יעיל להוסיף עוד שרת ועוד כוח עיבוד, אלא כדי להתמודד בצורה יעילה עם המצב הזה בעידן החדש, יש לשנות מהיסוד את הארכיטקטורה המחשובית", כך אמר ויקטור פנג, נשיא ומנכ"ל זיילינקס (Xilinx).

פנג היה דובר המפתח בכנס שערך היום (ג') הסניף הישראלי של החברה, בהפקת אנשים ומחשבים, באולם האירועים לאגו בראשון לציון, בהשתתפות מאות נציגים מלקוחות החברה ומשותפיה העסקיים.

"הפיכת העולם למקושר מחוללת שינוי בכל שדה ושדה", אמר פנג. "המשימה שלנו היא לבנות עולם מסתגל לשינויים ותבוני. כל ארגון, בכל מגזר, נדרש לגמישות וליכולת לעשות שינויים תוך כדי תנועה: אם זה מפעל, עליו להיות מפעל חכם, ואם זו עיר – להיות עיר חכמה. בנוסף, הקישוריות חובקת העולם צריכה להיות מאובטחת ובעלת חוסן סייבר".

לוגיקה מיתכנתת

"זיילינקס", ציין פנג, "המציאה ב-1985 את קטגוריית הלוגיקה המיתכנתת המצליחה ביותר, ומאז היא מובילה את התחום הזה בעולם". הוא הסביר כי "העלות הגדלה של תכנוני ASIC לצד העלות הפוחתת והשיפור בביצועים של רכיבי FPGA (רכיבים הניתנים לתכנות) מאפשרות לטכנולוגיה, שפותחה במקור כטכנולוגיית פיתוח, להיות טכנולוגיית ייצור גמישה ויעילה. כך, בשנים האחרונות נכנסנו לטכנולוגיות חדשות ופיתחנו פתרונות חדשים, המבוססים על תפיסת המערכת על שבב. מדובר במערך של מודולים אנלוגיים ודיגיטליים מסביב לליבה המיתכנתת, שמאפשרים לממש פונקציות רבות ושונות מאוד בפלטפורמה אחידה".

צילום ועריכת וידיאו: ליטל רובינשטיין.

לדבריו, "זיילינקס מתמקדת בתחום שהגדרנו ככל מוצרי הסמיקונדקטור הניתנים לתכנות (All programmable semiconductor products), שבמסגרתו היא מציעה מגוון פתרונות לשווקי יעד שונים. במרכזם נמצא רכיב מיתכנת ומודולי עזר מסביבו מאפשרים לממש מערכות בתחומים כמו מחשוב ענן, תקשורת דור 5 ומערכות משובצות".

הוא סיים באמרו כי "יש לנו קרן השקעות, שבמסגרתה השקענו בשלוש השנים האחרונות 125 מיליון דולר ב-30 חברות סטארט-אפ, ביניהן פליופס ו-DeepAI הישראליות. נמשיך להשקיע בסניף הישראלי שלנו".

קירק סבן, סגן נשיא למוצרים ופלטפורמות בזיילינקס. צילום: ניב קנטור

קירק סבן, סגן נשיא למוצרים ופלטפורמות בזיילינקס. צילום: ניב קנטור

"האסטרטגיה: דטה סנטר תחילה והאצת שווקי הליבה"

קירק סבן, סגן נשיא למוצרים ופלטפורמות בזיילינקס, דיבר על מסע הצמיחה של החברה, שנמשך כבר עשור. "אנחנו מובילים כבר שלושה דורות של שבבים. בשבבים בגודל 28 ננו-מטר, נתח השוק שלנו עמד על יותר מ-65%, בשבבים בגודל 20 ננו-מטר הוא עמד על יותר מ-70%, ובשווקי ה-14 וה-16 ננו-מטר הוא צמח ל-80%. אני מעריך שדבר דומה יקרה לנו בעידן החדש, של ה-7 ננו-מטר", אמר.

סכן ציין כי "האסטרטגיה שלנו נשענת על שתי רגליים: האחת היא דטה סנטר תחילה, כדי לענות לגידול האקספוננציאלי בנתונים, כשרובם הם בלתי מובנים ודורשים עוד כוח מחשוב ועיבוד. המוצרים שלנו עונים לצורך בארכיטקטורה דינמית ומשתנה, במסגרת השיבושים שהדטה סנטר חווה. הרגל השנייה היא האצת שווקי הליבה: תעופה, שידור, רכב, צרכני, תעשייתי, בריאות, מדעים, בדיקות ואמולציות, תקשורת קווית ואלחוטית".

בהמשך הוא אמר כי "לא רק שוק החומרה עובר שינוי, כך גם תחום התוכנה. לכן, הכנסנו לפלטפורמה האחודה שלנו, VITIS, רכיבי בינה מלאכותית".

שמוליק פרייל, מנהל הפעילות של זיילינקס ישראל. צילום: ניב קנטור

שמוליק פרייל, מנהל הפעילות של זיילינקס ישראל. צילום: ניב קנטור

דובר נוסף בכנס היה שמוליק פרייל, מנהל הפעילות של זיילינקס ישראל. הוא אמר כי "אנחנו מתמקדים בשיווק ומכירות באופן ישיר ובאמצעות אבנט. על לקוחותינו נמנים ECI והסטארט-אפ הישראלי להגנת הסייבר בעולם התחבורה החכמה גארדקנוקס. חווינו גידול בשנה החולפת ואני מעריך שהמגמה תימשך השנה".

תגובות

(0)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, דיבה, וסגנון החורג מהטעם הטוב

אירועים קרובים