"עולם הבנקאות הוא יעד מועדף לתוקפים בסייבר – כי שם הכסף"

כך אמר יוסי טל, מנהל מעבדת החדשנות העולמית בתחום הגנת הסייבר בסיטי ● המעבדה כבר גייסה עשרות עובדים – ומחפשת עשרות נוספים

יוסי טל, מנהל מעבדת החדשנות העולמית בתחום הגנת הסייבר בסיטי. צילום: יח"צ

"וקטור רחב של איומים מתפרס בעולם הסייבר. תחום הבנקאות והגופים הפועלים בו מהווים יעד מועדף למתקפות על ידי ההאקרים – כי שם יש כסף", כך אמר יוסי טל, מנהל מעבדת החדשנות העולמית בתחום הגנת הסייבר בסיטי.

טל מונה לתפקיד לפני ימים אחדים. הוא מביא עמו לתפקיד ניסיון רב: טל הקים וניהל את הסניף הים תיכוני של אינטרנט סקיורטי סיסטמס (ISS) לפני שנרכשה על ידי יבמ ב-2006. עם הקמת היחידה העסקית יבמ סקיורטי ב-2012 הוא מונה למנהל הפיתוח העסקי באירופה בתחום הפתרונות לתעשיות. ב-2013 החל לנהל את עסקי יבמ בתחומי תשתיות אבטחת מידע, ומודיעין סייבר – ה-X-Force – בצפון אמריקה. כשנתיים לאחר מכן הוא מונה למנהל של אותה הפעילות ברמה הגלובלית.

מעבדת החדשנות העולמית להגנת הסייבר של סיטי יושבת בישראל, ותפקידיה הם פיתוח אסטרטגיה ומציאת פתרונות שונים, כמו גם בניית אקו-סיסטם של חדשנות ושיתופי פעולה עם מרכזי הפיתוח בארץ ובעולם, בשיתוף סטארט-אפים וחברות שונות בתחום הגנת הסייבר. זאת, על מנת לענות על צרכי ההגנה הייחודיים והמורכבים של תעשיית הבנקאות.

"נפעל בכמה שדות", ציין טל. "בעולמות ההונאה הפיננסית, נתמקד במחקר של המרכז בארץ. בנוסף, נתעסק בעולמות איסוף מודיעין איומי סייבר. התעשייה עוברת לענן, ובתוכה גם הארגונים הפיננסיים מתכננים לעשות זאת. אצלם המעבר מסובך יותר, כי אלה ארגונים מוכווני רגולציות".

לדבריו, "נפעל בכמה מסלולים: נייצר עבור ארגונים ועבור עצמנו אסטרטגיה לשנים הקרובות, היכן רצוי להיות בסייבר; נעבוד עם חברות מקומיות על מנת למנף טאלנטים; ונמליץ לסיטי על השקעות בסטארט-אפים". הוא הסביר כי לצד מעבדת החדשנות להגנת הסייבר שבראשותו פועל בישראל אקסלרטור, שמשרת את סיטי העולמית ושבכוונתו לעבוד עימו בשיתוף פעולה.

מחפשים עובדים

"מעבדת החדשנות לסייבר מונה כבר עשרות עובדים", ציין טל. "בכוונתי להרחיב את הפעילות שלה ולגייס עוד כמה עשרות. מעבדת חדשנות הסייבר יוצאת במסע גיוס עובדים נרחב בישראל, לטובת איוש של משרות בתחומי המחקר, הפיתוח ותשתיות אבטחת המידע בענן, במודיעין הסייבר, מבדקי חדירה ועוד. לשם כך, אנחנו מחפשים דוקטורים בתחומי הענן, המתמטיקה ומדעי המחשב, וכן מומחים בעולם הגנת הסייבר ומעבר לו: תפעול SOC, בניית אגמי מידע, מדעני נתונים ומומחים לאבטחת חברות פינטק".

ניל קורני, מנכ"ל סיטי ישראל, ציין כי "סיטי החליטה להקים את מרכז החדשנות בתחום הסייבר בארץ, כדי ליהנות מכישורי המחקר והפיתוח יוצאי הדופן שיש בישראל וממרחב החדשנות שהיא מציעה. הצטרפותו של טל תעזור לנו לחזק את מעמדה של ישראל בעיני סיטי העולמית, כמרכז סייבר משמעותי – ולהרחיב את פעילותנו כאן".

תגובות

(0)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, דיבה, וסגנון החורג מהטעם הטוב

אירועים קרובים