סטארט-אפ ישראלי גילה לשחקן במונדיאל שיש לו שורשים יהודיים

בדיקות DNA שיזם הסטארט-אפ הישראלי מיי הריטג' גילו כי כוכבי נבחרות כדורגל שייכים גנטית דווקא ליריביהם הגדולים ● בבדיקת DNA גילה לואיס גרסיה, כוכב נבחרת ספרד, שיש לו שורשים יהודים, כפי הנראה מתקופת גרוש ספרד

02/07/2018 13:08

כוכבי כדורגל ותיקים הופתעו לגלות שהם קשורים גנטית דווקא ליריביהם הגדולים במגרש ולמדינות נגדן שיחקו במשך שנים, לאחר שהשתתפו בבדיקת DNA שיזמה מייהריטג' (MyHeritage) הישראלית, בעלת מאגר אילנות היוחסין.

החברה דיווחה כי על פי הממצאים, לשחקן הספרדי לואיס גרסיה שורשים יהודיים שמקורם כפי הנראה בתקופת גירוש ספרד. השחקן הגרמני לותר מתיאוס, גילה שהוא רבע אנגלי, ובתגובה לדברים אמר השחקן בבדיחות הדעת: "כל חיי שיחקתי בנבחרת הלא נכונה".

במסגרת הבדיקות, אמרו בחברה, השחקן הארגנטינאי הרנן קרספו גילה שהוא חצי ממוצא ספרדי ורבע איטלקי. ממצאים די דומים היו גם לשחקן הצרפתי רוברט פירס. השחקן האיטלקי ג'אנלוקה זמברוטה גילה שהוא אמנם מותאם גנטית ב-62% לעם האיטלקי, אך גם 20% יווני.

הבדיקות בוצעו על ידי שפשוף של ספוגית בדופן הלחי למשך שתי דקות. בשלב דגימת ה-DNA השחקנים חשבו שהם מודעים למוצאם, אך עם קבלת התוצאות הם הופתעו לגבי מקור המטען הגנטי אותו הם נושאים. בנוסף נחשף בפניהם גם מחקר על ההיסטוריה המשפחתית שלהם עם רשומות היסטוריות ותמונות של אבותיהם.

תגובות

(0)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, דיבה, וסגנון החורג מהטעם הטוב

אירועים קרובים