בא לבקר במאורת הנמר: אורי מלצר, יועץ

19/09/2019 13:12

לאחרונה ביקר במאורת הנמר אורי מלצר, המציין בימים אלו שינוי בקריירה ומעבר מניהול בכיר בארגונים בינלאומיים לייעוץ וסיוע מניסיונו הרב לחבר'ה היותר צעירים בענף.

לפני כ-42 שנה התגייס אורי לממר"מ, שם שירת 11 שנים בהדרכה בבית הספר למחשבים ובביצוע פרויקטים ליחידות שונות של הצבא.

מאז, עבר אורי לצד הספק ועבד בחברות בינלאומיות גלובליות, בעיקר בשוק הפיננסים והבנקאות. אורי החזיק בעמדות ניהול בכירות במגוון חברות, כמו שורקומפ, אמדוקס, פאנדטק (שנמכרה ב 1.25 מיליארד דולרים) ועוד, בעבודה מול לקוחות ברחבי העולם בפרויקטים גדולים של הטמעת מערכות תוכנה, חלקן מערכות שהן mission critical בבנקים מהגדולים בעולם (כמו HSBC, ברקליס, סיטי ועוד רבים אחרים).

לאחר שנים רבות של עבודה מול לקוחות ברחבי העולם, מאוסטרליה במזרח ועד ארה"ב במערב, כולל לקוחות רבים ברחבי אסיה ואירופה, אורי מעמיד את הניסיון הרב שצבר בניהול  פרויקטים גדולים, בניהול לקוחות, ב-Professional Services Management  וב-Customer success, לטובת מי שמעוניין להתקדם ולשדרג את עצמו (באופן אישי או כחברה) לשלב הבא ביחסי ספק-לקוח.

אורי סיכם את האתגרים שחווים ארגונים וספקים בשוק שלנו – "מניסיוני, אני רואה מצבים רבים שבהם ספקים "מפספסים" בצורת הטיפול בלקוחות. חברות קטנות ש"קופצות מדרגה" וצריכות להתחיל לעבוד מסודר עם לקוחות או עם ספקים שעובדים טוב עם חברות SMB, ולא מצליחים לעלות מדרגה לעבוד עם חברות אנטרפרייז ולעמוד בציפיות שלהם לניהול העבודה, הפרויקטים והתמיכה. לעתים חברות לא יצליחו לעבור את המשוכה הראשונית ולהיבחר לבצוע הפרויקט, או לא יצליחו לצאת ממעגל השדים בתקופות משבר (כשהכל טוב, כולם מרוצים ?). קיים קושי אמיתי בביצוע פרויקטים, בעיקר ב-fix price, בצורה שהפרויקט יהיה רווחי מצד אחד והוגן וטוב ללקוח מצד שני. מנגד, אני רואה לקוחות שלא תמיד מצליחים למקסם את התועלות שהם יכולים לקבל מהספקים שלהם, שלא באמת מצליחים להפוך את הספקים לשותפים אמיתיים (ולא רק מהשפה לחוץ)".

היום, אורי מתרכז בלרתום את הניסיון שצבר במהלך הקריירה שלו כדי לעזור לחברות וליחידים למקסם את הפוטנציאל שיש באינטראקציה בין הספק ללקוח ובביצוע פרויקטים מוצלחים.

בצד הספקים, מסייע אורי לחברי הנהלה ולמנהלי לקוחות בהדרכה כיצד לעבוד טוב יותר עם הלקוחות לתת שירות ולבצע פרויקטים בצורה טובה, בזמן ובתקציב, כך שהחברה והלקוח ייצאו מורווחים ומרוצים מהפרויקטים ותוצאותיהם.

בצד הלקוח, מסייע אורי למנמ"רים ולחברי הנהלה רלוונטיים למקסם את התועלות שהם יכולים לקבל בעבודה עם הספקים וכיצד לנהל את העבודה עם הספקים בצורה מיטבית.

אלו אזורים בעייתיים, מספר אורי, שנדרשים לתפירה לארגון המדובר. אבל הברק של אורי בעיניים בדברו על האפשרויות הגלומות לחברות ביישום שיטות עבודה טובות יותר מבטיחות כי ההצלחות יגיעו.

מפגשים, הרצאות וליווי/ייעוץ (חלקם בהתנדבות וחלקם לא) הן הפעילויות העיקריות שבהן עוסק אורי.

בנוסף, סיפר לי אורי כי הוא חזר לאחרונה ממסע רגלי בצפון ספרד, במסלול ה-Camino de Santiago, שהוא מסלול צלייני שקיים כבר מאות שנים. במסגרת זו, הלך אורי במשך 5 ימים כ-120 ק"מ וחווה חוויה מיוחדת שאותה חווים עוד המוני עולי רגל, אשר מגיעים בסוף המסע לקתדרלה ב-Santiago de Compostela, המקום השלישי בקדושתו לנצרות (אחרי ירושלים ורומא). גם את חוויותיו של אורי מהמסע הזה ואיך המסע יכול לעזור לגבש הנהלות של ארגונים שמח אורי לשתף.

אורי נעתר לבקשתי והוא יפרסם את חוויות המסע מעל דפים אלו בעתיד הקרוב.

תגובות

(0)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, דיבה, וסגנון החורג מהטעם הטוב

אירועים קרובים