5G, ערים חכמות ו-IoT – הסטארט-אפים מישראל בתערוכת הסלולר העולמית

הפיתוחים הטכנולוגיים הישראליים בולטים גם בתערוכת MWC, שמתקיימת השבוע בברצלונה - בעיקר בביתן שהקים מכון היצוא ● לפניכם סקירה קצרה של החברות שמציגות בביתן, בתחומים שונים ומגוונים

הביתן הישראלי ב-MWC לפני שנים אחדות. צילום ארכיון: דוברות מכון היצוא

65 סטארט-אפים וחברות "מבוגרות" יותר מציגים בביתן הישראלי שהקים מכון היצוא בתערוכת המובייל העולמית MWC, שמתקיימת השבוע בברצלונה. המשתתפים הישראליים מציגים פתרונות בתחומים חמים, כמו הדור החמישי, קמעונות, ביג דטה, סייבר, ערים חכמות, אינטרנט של הדברים, בינה מלאכותית ובריאות דיגיטלית. בכתבה זו אתם מוזמנים לקרוא על כמה מהחברות הבולטות שבהן, שכדאי שתכירו.

5G

סאגונה
הפתרונות של סאגונה מאפשרים לספקיות תקשורת להציע שירותי ענן ייחודיים בקצה הרשת (מחשוב קצה). כיום, מרבית המכשירים אינם מחוברים לענן משיקולי עלות, פרטיות או מגבלות זמן תגובה. הפתרונות של החברה יוצרים סביבות ענן בקצה, שמאפשרות להריץ אפליקציות ושירותים קרוב למשתמשים ומכשירים מחוברים.

קמעונות

אנגוג
החברה הצליחה ליישם מנוע בינה מלאכותית שיושב על הטלפון הנייד, ומאפשר ללמוד את דפוס ההתנהגות של המשתמש ולחזות את מיקומו העתידי, תוך שמירה מוחלטת על הפרטיות ומניעת זליגה. הטכנולוגיה מתאפשרת על ידי ניטור האותות המופקים על ידי החיישנים במכשירים שונים, וכל זאת בתצרוכת סוללה נמוכה.

לייטיקו
לייטיקו מציעה פלטפורמת שיתוף דיגיטלית בזמן אמת, המאפשרת לסוכני מוקדי שירות להגדיל את עסקות המכירה ולשפר את חוויית הלקוח. עם Lightico, סוכנים יכולים לשלוח ללקוחות מסמכים שבהם הם יכולים למלא פרטים ולחתום עליהם דיגיטלית.

אבריסייט
אבריסייט, חברה בת של אלביט, פיתחה משקפי מציאות רבודה עמידים וקלי משקל, המתאימים לשימוש באור יום. ערכת המפתחים שלה, שזכתה באחרונה בפרס בתערוכת CES בלאס וגאס, מאפשרת לפתח במהירות אפליקציות לסביבות שונות.

ביג דטה

גלאסבוקס
הטכנולוגיה של גלאסבוקס לוכדת, מקליטה ומנתחת פעולות דיגיטליות, במטרה לשפר את חוויית המשתמש ב-ווב ואפליקציה. היכולות שלה כוללות ניתוח של דפים אונליין ויצירת מפות של תנועת הגולשים, סוגי הקלקות, שינוי תנועה וזמנים, התמקדות על אובייקטים וכל פעולה שנובעת מפעולות הגולשים.

סייבר

D-ID
הפתרון של החברה מונע זיהוי פנים אוטומטי באמצעות תוכנות רובוטיות ובינה מלאכותית, מבלי לפגוע ביכולת הזיהוי. D-ID היא בוגרת האקסלרטור של עמותת בוגרי 8200. הצוות שלה מונה 17 מומחים והיא גייסה עד כה תשעה מיליון דולר.

ערים חכמות

אוקטופוס
החברה פיתחה מערכת שו"ב משולבת, שמאפשרת לנהל את כל צרכי האבטחה ממקום אחד. המערכת מאחדת בתוכה את החיישנים ומקורות המידע החיצוניים, ומסייעת להגברת מהירות התגובה והתפעול של האבטחה.

אלסייט
החברה פיתחה טכנולוגיית תקשורת להעברת וידיאו ונתונים בזמן אמת על גב רשתות סלולריות בקצבים גבוהים. אלסייט הוקמה ב-2009 על ידי ניר גבאי, נסחרת בבורסה האוסטרלית ובין לקוחותיה נמצאים גופים ממלכתיים ביטחוניים ישראליים.

האינטרנט של הדברים

אקסונייז
פלטפורמה ליצירת שירותים חכמים המיועדת לספקי תקשורת ומשלבי מערכות . הפתרון מאפשר ניטור וניהול במהירות ויעילות מגוון של חיישנים, ומיועד לעסקים חכמים ולערים חכמות.

תעשייה 4.0

פילאיט
הטכנולוגיה שלה מאפשרת ניבוי תחזוקתי על מגוון רחב של מכשירים וכלים שעד כה לא ניתן היה לנטרם. זאת, באמצעות חיישנים מבוססי ננו-טכנולוגיה, לימוד מכונה וענן, ובעלי רגישות גבוהה, שמאפשרת להתקינם על גבי מכונות וצינורות מבלי לשבש את עבודתם.

פילדביט
הפלטפורמה של פילדביט משלבת מציאות רבודה במשקפיים חכמים ומכשירים ניידים, כדי לאפשר הנגשת ידע ושיתוף מידע בזמן אמת. היא מיועדת לטכנאי ומהנדסי שירות, מומחים, ומשתמשי קצבה במפעלים יצרניים. הצמדתם מאפשרת לקבל מידע בזמן אמת על תהליך הייצור ותקלות.

בינה מלאכותית

טקסי
בניגוד למה שאולי ניתן לחשוב, טקסי היא לא חברת מוניות, אלא ראיית טכנולוגיה (שמה באנגלית הוא Techsee ולא Taxi). היא מציעה פתרונות תמיכה ועבודה ויזואליים וחכמים עבור מוקדי שירות לקוחות. הנציג מתחבר למצלמה של הסמארטפון של הלקוח ומזהה את התקלה. הפתרון מבוסס על בינה מלאכותית ועיבוד תמונה. בעתיד יוכלו הלקוחות לתקן בעצמם את התקלות בטלפון שלהם, בעזרת עוזר וירטואלי.

בריאות דיגיטלית

ביוביט
ביוביט פיתחה מכשיר לניטור רציף ולא פולשני של מדדים רפואיים כגון לחץ דם, קצב נשימה וקצב לב. הנתונים משודרים לאפליקציה סלולרית ולענן, שם ניתן לנהל מעקב רציף אחר המטופל מכל מקום, ובנוסף לקבל התראה על חריגה במצב הבריאות.

תגובות

(0)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, דיבה, וסגנון החורג מהטעם הטוב

אירועים קרובים