מחקר: מחצית מהאנשים בעולם משתמשים בסמארטפון

לפי מחקר חדש שפרסמה סטראטג'י אנליטיקס, נכון ליוני 2021 מחצית מאוכלוסיית העולם משתמשת בסמארטפון

צילום: BigStock

לאחר 27 שנים מאז שפרץ לחיינו, הגיעה טכנולוגיית הסלולר לציון דרך משמעותי, ונכון ליוני 2021 מחצית מן האנשים בעולם הם בעלי סמארטפון – כך לפי מחקר חדש שפרסמה סטראטג'י אנליטיקס (Strategy Analytics).

לדברי איוון וו, אנליסט בכיר בחברת המחקרים, "אנו מעריכים שבסיס המשתמשים בסמארטפון בעולם צמח בצורה דרמטית מ-30 אלף אנשים ב-1994, למיליארד ב-2012, ולשיא של 3.95 מיליארד כיום, יוני 2021. לפי האומדן של 7.9 מיליארד אנשים על כדור הארץ ביוני 2021, המשמעות היא ש-50% מהאנשים בעולם הם בעלי סמארטפון. זה לקח 27 שנים להגיע לאבן הדרך ההיסטורית הזאת".

לדברי לינדה סוי, מנהלת בכירה בסטראטג'י אנליטיקס, "הסמארטפון המודרני הראשון בעולם – Simon של יבמ (IBM) – הושק מסחרית בארצות הברית ב-1994. בעקבותיו באו דגמים מפורסמים אחרים, כמו ה-Communicator 9110 של נוקיה (Nokia) ב-1998 ו-R380 של אריקסון (Ericson) באירופה בשנת 2000. ה-iPhone של אפל (Apple) הפך את הסמארטפון לפופולרי ב-2007, והאנדרואיד של גוגל (Google) הפכה אותו לנפוץ עם פלטפורמת תוכנה במחיר זול החל מ-2008".

בסיס המשתמשים הגלובלי בסמארטפון: אחוז מאוכלוסיית העולם. מקור: סטראטג'י אנליטיקס

בסיס המשתמשים הגלובלי בסמארטפון: אחוז מאוכלוסיית העולם. מקור: סטראטג'י אנליטיקס

ניל מוסטון, מנהל בכיר בחברה, הוסיף, כי "מחצית מהאנושות היום היא בעלת סמארטפון. הסמארטפון הוא המחשב המוצלח ביותר בכל הזמנים. הסמארטפנים נמצאים כיום בשימוש של ארבעה מיליארד אנשים ברחבי העולם, החל בקליפורניה העירונית ועד הפרוורים בסין והאזורים הנידחים באפריקה. צרכנים ועובדים אוהבים את הנוחות, השימושיות והביטחון שיש להם עם מחשב מחובר בכיסיהם. הסמארטפונים הפכו למצרך חיוני יומיומי. אנו צופים שעד 2030 ישתמשו בסמארטפון חמישה מיליארד אנשים ברחבי העולם".

תגובות

(0)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, דיבה, וסגנון החורג מהטעם הטוב

אירועים קרובים