משרד המודיעין משיק בעכו: אקזיט גרסת השב"כ

מנכ"ל משרד המודיעין, מרדכי כהנא; השר אלי כהן; וראש עיריית עכו, שמעון לנקרי. צילום: עיריית עכו

משרד המודיעין משיק בעיר עכו תכנית להקמת חממות טכנולוגיות בשיתוף עם השב"כ, שייעודן לייצר שיתוף פעולה בין סטארט-אפים לבין קהיליית המודיעין, בשיתוף מרחב הצפון של השב"כ, כך הודיע אתמול (ג')  השר אלי כהן, במהלך פגישה עם ראש העיר עכו, שמעון לנקרי. בפגישה, שנערכה בלשכת ראש העיר, השתתפו בין השאר נציגי השב"כ; מנכ"ל העירייה, יניב אשור; מנכ"ל משרד המודיעין, מרדכי כהנא; סיגל ברזילי, מנהלת פיתוח עסקי בעירייה; וחבר מועצת העיר, ויקטור אלון.

החממות מיועדות למיזמים בתחילת דרכם, המפתחים יכולות טכנולוגיות הרלוונטיות לעולם המודיעין במגוון תחומים. מדובר בסטארט-אפים שלא בהכרח מכוונים לשוק הביטחוני, אך כאלה שהמוצרים והיכולות שלהם עונים על הצרכים של השב"כ בפרט, ושל קהיליית המודיעין בכלל.

שר המודיעין, אלי כהן: "אני שמח שפרויקט הדגל של החממות הטכנולוגיות הגיע לעכו. המיזם משלב בין חוד החנית של הטכנולוגיה הישראלית לבין חוד החנית של עולם הביטחון והמודיעין בישראל. מיזם החממות יסייע לשב"כ במחקר ופיתוח של יכולות להתמודדות עם אתגרים מודיעיניים ומבצעיים".

ראש העיר עכו, שמעון לנקרי: "מדינת ישראל מתמודדת בימים אלה עם אתגרים לא פשוטים, ואני שמח על כך שמיזם החממה הטכנולוגית של השב"כ יוקם בעכו ויתרום למחקר ופיתוח. אנו בעיריית עכו נעשה הכל כדי לסייע לקידום המיזם בעיר, ובהזדמנות זו ברצוני להודות לשר אלי כהן ולקהיליית המודיעין, שבחרו בנו לפרויקט חשוב זה".

לאחר פרסום קול קורא של משרד המודיעין ליזמים, הם יעברו תהליך של סינון ומיון, שבסיומו ייבחרו סטארט-אפים בודדים לתהליך עבודה אינטנסיבי שיימשך מספר חודשים. את התהליך ילוו בכירים בשב"כ, שישמשו כמנטורים ליזמים, ולצידם גורמים מנוסים נוספים מהתחום, ויינתן סיוע כספי לחברות. בסיום התהליך, השב"כ יוכל לרכוש את המוצרים ולהשתמש בהם, אך לא באופן בלעדי ומבלי להיכנס כשותף בחברה. עלות ההשקעה בתכנית היא כ-8 מיליון שקלים.

ממשלת ישראל והן הרשויות המקומיות בפריפריה מעוניינות בחברות היי-טק שיפעלו בשטחן. הקמת החממות בפריפריה תסייע לחברות הסטארט-אפ להתבסס באזור שיהנה מתוספת מקומות עבודה, מעבר עובדים למגורים מחוץ לגוש דן, צמצום הפקקים ותוספת ארנונה עסקית לרשויות המקומיות.

השר כהן הוסיף ואמר כי "בתקופתנו, ארגוני המודיעין נדרשים ליכולות טכנולוגיות גבוהות ביותר כדי להתמודד עם האתגרים העומדים בפניהם. היזמים, השב"כ וערי הפריפריה רק ירוויחו משיתוף הפעולה המבורך הזה".

תגובות

(0)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, דיבה, וסגנון החורג מהטעם הטוב

אירועים קרובים