טוויטר מתכוננת ליום הבחירות בארה"ב עם הגבלות חדשות

ההגבלות החדשות נועדו למנוע ניצול הפלטפורמה להפצת תוכן מטעה, שיח אלים או הסתה לאלימות

מתכוננת לבחירות בארה"ב. טוויטר. צילום: BigStock

לקראת יום הבחירות לנשיאות בארה"ב ב-3 בנובמבר, טוויטר (Twitter) מטילה הגבלות חדשות, במטרה להקשות על ניצול הפלטפורמה שלה להפצת שקרים, להכרזות על ניצחון לפני שמתפרסמות התוצאות, להפצת שיח אלים או להסתה לאלימות.

השינויים שטוויטר ערכה ישנו באופן זמני את חוויית השימוש הכללית בשירות. למשל, ציוץ חוזר (retweet) ידרוש מן המשתמשים צעד נוסף, זאת במטרה לעודד את המשתמשים להוסיף את דעתם האישית לפני שהם מפיצים אותו, המלצות ומגמות יזכו לאזהרות כדי למנוע ניצול הפלטפורמה ועוד.

אישים פוליטיים וחשבונות שיש להם יותר מ-100 אלף עוקבים – קטגוריה שגם טראמפ נמנה עמה – יהיו נתונים למגבלות ואזהרות נוספות אם יפיצו ידיעות מטעות. הציוצים יהיו ניתנים לצפייה רק לאחר שהמשתמש יקליק ויצפה באזהרה, ובנוסף הם לא יוכלו לענות לציוץ או לעשות לו ציוץ חוזר.

טוויטר גם תסיר ציוצים הקשורים לבחירות, שלפי בודקי החברה מעודדים התערבות בבחירות – בייחוד אלימות.

גם המלצות על תוכן זוכות למגבלות, והמשתמשים היו מוגבלים ביכולתם לצפות בתוכן של אנשים שהם לא עוקבים אחריהם ישירות.

בשבוע שעבר הודיעה גם פייסבוק (Facebook) על צעדים שנועדו למנוע התערבות זרה, מידע שגוי ודיכוי המצביעים.

"לטוויטר יש תפקיד מכריע בהגנה על היושרה במידע הקשור לבחירות, ואנו מעודדים מועמדים, קמפיינים, ערוצי חדשות ומצביעים להשתמש בטוויטר בכבוד ולהכיר באחריות המשותפת שלנו כלפי ציבור הבוחרים להבטיח תהליך דמוקרטי בטוח, הוגן וחוקי בנובמבר הקרוב", נכתב בבלוג הרשמי של טוויטר.

סביר שהמגבלות החדשות הללו יעצימו עוד את המתח בין טוויטר ובין הנשיא טראמפ והרפובליקנים, שהגיבו לשינויים של טוויטר ואמרו כי השינויים נועדו להשתיק את השיח הפוליטי השמרני. "אל תטעו. הארגון הז מנסה להשתיק מצביעים ונבחרי ציבור מלהשפיע על הבחירות שלנו, וזהו דבר מסוכן ביותר לדמוקרטיה שלנו", הצהיר דובר מסע הבחירות של טראמפ.

תגובות

(0)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, דיבה, וסגנון החורג מהטעם הטוב

אירועים קרובים