גלובל דטה סנטר בונה מתקן חדש בפתח תקווה בהשקעה של 100 מיליון שקלים

המתקן החדש יהיה בשלב ראשון על שטח של 6,000 מ"ר, והוא ימוקם באזור התעשייה קריית אריה בפתח תקווה, באתר תת קרקעי ממוגן ומאובטח

משה לסמן, מנכ"ל ומייסד גלובל דטה סנטר. צילום: ניב קנטור

חברת גלובל דטה סנטר (Global Data Center), המפעילה מתקן דטה סנטר בהרצליה פיתוח, מקימה דטה סנטר נוסף בפתח תקווה, בהשקעה מוערכת של כ-100 מיליון שקלים. לדברי משה לסמן, מנכ"ל החברה, המתקן החדש יהיה בשלב ראשון על שטח של 6,000 מ"ר, והוא ימוקם באזור התעשייה קריית אריה בפתח תקווה, באתר תת קרקעי ממוגן ומאובטח.

"הקמת הדטה סנטר החדש בקרבה למרכזי ההיי-טק הגדולים של פתח תקווה מהווה את העדות הטובה ביותר למומנטום העסקי שבו אנחנו מצויים; אנחנו צופים שהביקוש לאירוח במתקן בפתח תקווה יביא להכפלת השטח של מתקן זה, בדומה למהלך שבו נקטנו במתקן בהרצליה, ואנחנו ערוכים לכך", אומר לסמן בשיחה עם אנשים ומחשבים.

עוד מסר לסמן, כי המתקן יפעל בעוצמת חשמל של 15 מגה-ואט. שלב הבינוי שלו יסתיים לקראת סוף שנת 2020, והמתקן עצמו צפוי להתחיל לפעול באמצע שנת 2021.

בדומה למתקן הוותיק של החברה באזור התעשיה בהרצליה, גם המתקן הזה נבנה על פי תקנים מתקדמים של הרגולציה העולמית Tier 3 Uptime.

לסמן אומר, כי ההחלטה לבנות דטה סנטר נוסף נובעת, בין היתר, מפני שהשטח שהועמד לרשות המתקן בהרצליה כבר הגיע לקצה גבול היכולת. באפריל שנה שעברה הודיעה החברה כי שטח המתקן שלה עומד על 6,000 מ"ר ומבחינת אירוח הוא בתפוסה כמעט מלאה, ולכן נוצר הצורך במתקן נוסף. גלובל דטה סנטר הוקמה ב-2013 על ידי משה לסמן, ובגיבוי פיננסי של קבוצת ויולה וחברת ההשקעות גלנרוק של ליאון רקנאטי.

לדברי לסמן, חלק מהסיבות לתחזיות לגידול בביקוש בהיעזרות בשירותי אירוח מצד ארגונים הן המסקנות ממשבר הקורונה. אחד המאפיינים של המשבר האחרון, בניגוד למשברים קודמים, הוא העובדה שהיה צריך לתת מענה לגורם האנושי. עובדים נאלצו לעבוד מהבית או מרחוק, וזה, לדבריו, עוד נדבך בעדכונים של תוכניות ה-DR שארגונים צריכים לעשות כדי להיערך למשברים דומים. "בתקופת הקורונה אירחנו עובדים של לקוחותינו, ששהו אצלנו תקופה ארוכה ברציפות, בין היתר כי התפקיד שלהם חייב אותם להיות קרוב לתשתיות וגם כדי לשמור על בריאותם", אומר לסמן. אולם מעבר לכך, הוא סבור כי יותר ויותר וארגונים מבינים, כי הצורך לתת מענה למציאות משתנה בהתראות של יום מגביר את הצורך במעבר למתקני אירוח ולא לתחזק דטה סנטר בתוך הארגון.

תגובות

(0)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, דיבה, וסגנון החורג מהטעם הטוב

אירועים קרובים