הביטקוין שוב "השתגע" בסוף השבוע: קפץ ל-20 אלף דולר – וצנח

השער של המטבע הווירטואלי ירד לאחר השימוע של מארק צוקרברג בקונגרס - ולאחר מכן זינק, כתגובת נגד של המשקיעים ● יש שתי התפתחויות מהותיות שיכולו להשפיע עליו בימים הקרובים

צילום אילוסטרציה: BackyardProductions/BigStock

המטבע הווירטואלי הבולט בעולם – הביטקוין – רשם בסוף השבוע, שוב, תנודתיות רבה. לאחר שביום ד' הוא צנח ל-7,305 דולר – שפל שהמטבע לא ידע כמותו מאז חודש מאי, בסוף השבוע הוא "התשולל": בתחילה הוא זינק בכ-15% ליותר מ-8,500, לאחר מכן הוא כבר חצה את רף ה-10,000 ואף ה-20 אלף דולר, אך בהמשך צלל. נכון לכתיבת שורות אלה נע שער הביטקוין סביב ה-9,300 דולר ליחידה.

הירידה החדה שנרשמה בשער הביטקוין נזקפת ל-"זכות" ההופעה של מארק צוקרברג, מנכ"ל פייסבוק, בקונגרס האמריקני, שם העלו אותו המחוקקים "על הגריל" והביעו חששות בכל הנוגע למטבע הליברה שחברת הענק מתכוונת להשיק. לצד זה, עלו בדיון סוגיות כגון השמירה על הפרטיות בפייסבוק, על רקע פרשת קיימברידג' אנליטיקה והבחירות המתקרבות בארצות הברית, והפריצות לחשבונות של משתמשים ברשת החברתית.

מהשאלות וההערות של חברי הקונגרס ניתן היה להבין שהם לא תומכים ביברה ולא במטבעות וירטואליים באופן כללי. לא סייעה לכך העובדה שצוקרברג גמגם בתשובה לאחת השאלות. כתוצאה מכך, הביקוש למטבעות אלה ירד, וכשהביקוש יורד – גם המחירים יורדים.

כאמור, בסוף השבוע חל היפוך דרסטי במגמה. הסיבות לכך הן, ככל הנראה, שהירידה הייתה חד פעמית, עקב השימוע של צוקרברג בקונגרס; שהביטקוין לא היה לבד – גם המטבעות הווירטואליים האחרים, כגון האת'ריום והלייטקוין, ירדו באותו היום; ושמניסיון העבר, אין תמיד סיבה הגיונית לעליות ולירידות במטבעות הקריפטוגרפיים.

מה צפוי בימים הקרובים?

האנליסטים לא מתרגשים מהתנודתיות החדה. ג'ף דורמן, מנהל ההשקעות הראשי של ארקו, הסביר את העליות שנרשמו בסוף השבוע בשער הביטקוין כתגובת נגד לירידות שהיו בעקבות העדות של צוקרברג, ואמר כי "במחיר של פחות מ-7,500 דולר, יש תמיד יותר קונים ממוכרים".

קיימות כמה התפתחויות שיכולות להשפיע על הביטקוין בתקופה הקרובה – לטובה או לרעה. בהיבט החיובי יש את הודעת נשיא סין, שי ג'ינפינג, שלפיה ממשלתו תגדיל את ההשקעות במחקר לסטנדרטיזציה של הבלוקצ'יין – הטכנולוגיה שעליה הביטקוין מבוסס. הדבר התקבל בשוק כהודעה סינית שלפיה ממשלת בייג'ינג מתכוונת לתמוך ואף לקדם את נושא המטבעות הווירטואליים במדינה.

מנגד ישנה הודעת גוגל שהיא פיתחה מחשב סופר מהיר, שיכול לבצע ב-200 שניות מה שלמחשבים מהירים נוכחיים לוקח 10,000 שנים. הודעה זו עלולה להשפיע לרעה על המטבעות הווירטואליים, שכן מחשב כזה יהפוך את הבלוקצ'יין למיושן.

תגובות

(0)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, דיבה, וסגנון החורג מהטעם הטוב

אירועים קרובים