תוכן שיווקי

מפעל הפיס נפרד מקלטות הגיבוי בארגון, באמצעות וריטאס

כתוצאה מההתחדשות והייעול מדווחים במפעל הפיס על חיסכון משמעותי במשאבים והגנה מקסימלית על המידע

16/12/2020 13:14
בתמונה: אנשי מפעל הפיס ו-וריטאס - גיא שגיב, שרגא פרנס, ז'אן פייר בושירה ודניאל נחום. צילום: מודי שוורץ
מפעל הפיס

מפעל הפיס

אגף תשתיות וטכנולוגיה במפעל הפיס הודיע על סיום מוצלח של פרויקט בתחום הניהול וההגנה על המידע, באמצעות חברת וריטאס (Veritas Technologies). במסגרת הפרויקט מפעל הפיס ביצע ירידה מלאה מקלטות גיבוי, ומעבר לטכנולוגיית שמירת מידע לטווח רחוק. זאת, באמצעות מערכי אחסון ייעודיים לגיבויים המיושמים בארכיטקטורה גמישה, ומאפשרים גישה למידע באופן יציב, אמין ונגיש יותר בפלטפורמות פיזיות ווירטואליות.

אחד היתרונות בפרויקט הוא יישום טכנולוגיות אבטחת מידע מובנות בפתרון, להגנה על מערך הגיבוי מפני אירועי סייבר, בדגש למתקפות כופר (Ransomware). גורמים בתעשייה מעריכים את העסקה בשווי מיליוני שקלים. הפרויקט בוצע באמצעות חברת MindU.

"קיבלנו יכולות ניהול והגנה חדשות למידע שלנו"

לדברי שרגא פרנס, מנהל אגף תשתיות וטכנולוגיה (CTO) במפעל הפיס, "הקניית יכולות גיבוי ושחזור מתקדמות, משופרות, מהירות ואמינות, שמסוגלות להתאים עצמן לגדילה וההתפתחות הארגונית, מסייעת לגמישות התפעולית שלנו, למהלכי הטרנספורמציה הדיגיטלית, וכמובן מסייעת לעמוד בכל כללי הרגולציה העדכניים. בנוסף, קיבלנו גם מענה מקיף במספר היבטים הנוגעים להגנה על המידע הארגוני, הן במקרה כשל, או חס וחלילה השחתה או מחיקה, ואם כתוצאה מאירוע אבטחת מידע, תקלה תשתיתית או טעות אנוש. מדובר על התייעלות תפעולית משמעותית לניהול תהליכי ההגנה על המידע הארגוני, ובחירה מושכלת בספק הנכון לארגון".

לדברי מודי שוורץ מחברת MindU, "מערכות המחשוב במפעל הפיס הן לא רק מערכות תומכות, הן מהוות את רצפת הייצור של הארגון. כאינטגרטור מוביל המתמחה בפרוייקטים בתחום ניהול המידע, ביצענו בטרם התחלת הפרויקט תהליך מקיף של ניתוח צרכים ובחינת אלטרנטיבות, ובסופו של דבר הוחלט יחד עם מפעל הפיס להתבסס על הפתרון של חברת וריטאס טכנולוגיות. מעבר לקלות, לאמינות, למהירות התפעולית ולעבודה האפקטיבית עם הצוות המקצועי של וריטאס ישראל, בשורה התחתונה – מערכות התוכנה והחומרה המתקדמות שלהם העניקו למפעל הפיס יתרונות במימד העסקי, הטכנולוגי והתפעולי גם יחד".

"ביצענו חיסכון ארגוני לטווח הארוך והקצר"

לצד ניהול מקצה לקצה, באופן עצמאי ובלתי תלוי של כלל תהליכי הגנת המידע, מספר פרנס כי היום לאחר הפרויקט, הגיבוי והשחזור בארגון מתנהל באוטומציה מלאה ומעניק שקט ואמינות מלאה בכל תחום הגיבוי ולטווח ארוך, וכי הושגה ירידה משמעותית בהוצאות תפעוליות לטובת משימות אחרות. לדברי פרנס, "מדובר בפרויקט ניהול מידע שבצידו חיסכון ארגוני: חיסכון במשאבי כוח אדם לתפעול הקלטות (אחסון, שינוע, וכדומה), הפחתת כמות תקלות בגיבויים עקב טעויות תפעול של הקלטות וחיסכון בשטחי אחסון פיזיים".

לדברי גיא שגיב, Sales Account Manager ב-וריטאס ישראל, "הקפיצה הטכנולוגית שעשה מפעל הפיס במסגרת הפרויקט הניבה חיסכון משמעותי בזמן הדרוש לארגון לשחזור המידע שלו, מ-ימים ארוכים לשעות ספורות ובהיקף יכולות השחזור. הארגון יכול כעת לבצע שחזור גרנולרי של מסמכים (שחזור מסמך בודד ללא צורך בשחזור קלטת גיבוי שלמה) באופן קל ופשוט יותר. כמו כן, בשל החזקת מספר עותקים במערכות נפרדות, הארגון הבטיח שרידות וזמינות מידע באופן מקסימלי. במקביל לכך, יישמנו מדיניות הגנה על המידע אחידה ומקיפה לכלל המידע הארגוני, כאשר מערכות ה-Veritas של Appliance מגינות על המידע, הן מאירועים פיזיים והן מאירועים לוגיים. אנחנו שמחים להעניק למפעל הפיס את התמיכה המקצועית הנדרשת עבור המשך רציף ויציב של הפעילויות שלו למען הקהילה בישראל".

אירועים קרובים